Sole Runner Pan, recenzia

Nemecká značka Sole Runner vyrába detskú aj dospelácku barefoot obuv. Recenzia sa týka detského zatepleného modelu Pan Grey vo veľkosti 32. Vyrábajú sa od veľkosti 25 do 35, cena je okolo 87eur. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu SOJKAshop, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Zvršok je vyrobený z mäkkej kozľacej kože, ktorá má vode odpudivú úpravu. Obvod topánok, päta a špička sú chránené pred okopaním čiernym prúžkom.

Po obvode vnútra aj zospodu jazyka sú zateplené flisom z mikrovlákna. 

Viažu sa šnúrkami alebo môžete použiť brzdičku, ktorá je súčasťou balenia. Niekomu môže vyhovovať vymeniť šnúrky za gumičky s brzdičkou. Jazyk nie je po bokoch prišitý, vďaka čomu sa lepšie obúvajú. Pozrite si aj video prevedenia.

Hmotnosť jednej topánky je 160g bez stielky, so stielkou 166g.

Súčasťou sú aj vyberateľné flisové stielky hrubé 2mm, ktorými si môžete regulovať zateplenie topánok. V oblasti päty majú nalepenú penovú vrstvu hrubú 3mm v nezaťaženom stave. Túto vrstvu viete jednoducho odlepiť.

Okolo členku a za pätou sú polstrované a príjemne mäkké. Päta je len jemnučko spevnená čiernym pásikom, no stále je mäkká, nemajú všitý opätok. Drop je nulový, podrážka je pod pätou a špičkou rovnako hrubá.

Tvar špičky je vhodný pre dominantné palce.

Podrážka má hrúbku 6mm, je „non-marking“, čiže na podlahe neostávajú čierne šmuhy. Oproti modelu Puck je hrubšia kvôli podlepeniu platňou. Po obvode sú prešité.

Ohybnosť podrážky je spočiatku horšia kvôli podlepeniu podrážky platňou, nosením však zmäkne. Pozrite si aj video ohybnosti. 

Vnútorná dĺžka veľkosti 32 je 208mm, vnútorná šírka je 81mm, čo sedí s rozmerom SOJKAshop.  Pri nohách s malým obvodom prstových kĺbov sa ešte prispôsobia do šírky.

sole-runner-pan-vnutorna-dlzka

Sole Runner Pan sú vhodné na širšie nôžky, nízky až normálne vysoký priehlavok , sedia aj na užšie členky.

You may also like...