Rozdelenie nosičov-nosiče vhodné od narodenia

Tento článok obsahuje prehľad ergonomických nosičov vhodných pre detičky už od narodenia.

Storchenwiege nosič

vhodný od narodenia

Popis: Tento nosič má bedrový pás na pracku a viazacie popruhy, ideálne keď chcú nosiť dvaja ľudia rôznej veľkosti, nemusí sa celý nosič neustále prestavovať. Pozor, bedrový pás sa zároveň s tým ako rastie dieťatko predlžuje a môže sa stať, že veľmi chudým osobám bude potom príliš veľký / široký. Dá sa nastaviť pomocou šnúrok na výšku aj na šírku a tak prispôsobiť veľkosti dieťatka.

Videá k téme: Video1, Video2, Video3

storchenwiege-nosic-od-novorodencov

Fidella Fusion Baby Size

vhodný od narodenia do 10kg

Popis: Fidella Fusion je jeden z najmäkších nosičov na trhu – mäkký, tenký bedrový pás, mäkké a tenké ramenné popruhy, skvelo sedí hlavne chudým a veľmi chudým maminkám, ktoré iné nosiče otláčajú alebo sú im veľké. Veľmi príjemný, šátkový. Je nastaviteľný na výšku aj na šírku pomocou šnúrok, je plne prackový.

Videá k téme: Video1, Video2

fidella-fusion-od-novorodencov

Emeibaby baby size

vhodný od narodenia

Popis: Veľmi príjemný, šatkový nosič so zaujímavo riešenou chrbtovou opierkou, ktorá sa prispôsobuje prostredníctvom rs krúžkov. Dokáže sa tým prispôsobiť takmer rovnako dobre ako šatka, naozaj veľmi šikovné riešenie. Môže odradiť začiatočníkov zdaním zložitosti, v skutočnosti je ale jeho nastavenie pomerne jednoduché. Plne prackový nosič. Sadne dobre rôznym váhovým kategóriám.

Videá k téme: Video1, Video2

emeibaby-od-novorodencov

Kokadi Flip baby size

vhodný od narodenia

Popis: Kokadi Flip je plne prackový nosič určený vyslovene na malé bábätká – má iba spodné pracky (absentujú pracky v strede chrbtovej opierky) aby sa na chrbátik dieťatka vyvinul čo najmenší tlak. Veľmi príjemný, šatkový tenučký, z mojej skúsenosti sedí perfektne veľmi štíhlym a štíhlym ženám, staršie verzie mali o niečo kratšie ramenné popruhy a treba k nim extendory, ale už som videla aj väčšie ženy ktorým toto absolútne nevadilo a nosič im sadol. Vydrží pomerne krátko (relatívne, cca do 80 konfekčnej veľkosti), ale na malé bábätká je naozaj super. Reguluje sa šírka chrbtovej opierky pomocou riasenia na bedráku, čo je super pretože to nedeformuje bedrový pás.

Videá k téme: Video1, Video2

kokadi-flip-od-novorodencov

Kokadi Tai Tai baby size

vhodný od narodenia

Popis: Bedrový pás na pracku, ramenné popruhy sa viažu. Oatatné vlastnosti má rovnaké ako Kokadi Flip baby size.

Video k téme: Video1 – video je len ilustračné, aby ste videli, ako sa nosič nastavuje a viaže. Vo videu nemá dieťa správne podsadené a sedí jej na bedrovom páse, viac info tu.

MySol Girasol Baby Carrier

vhodný od narodenia

Popis: Viazací nosič na spôsob mei taiu, viaže sa bedrák aj ramenné popruhy, veľmi dobre riešené sťahovanie na výšku aj šírku, príjemný nosič zo šatkoviny, obojstranne nositeľný.

Video k téme: Video1

You may also like...