Nosiče od 3 mesiacov

Al&Izi Mei Tai – Infant,

verzia vhodná od troch mesiacov.

Videá k téme: Video1


Lenka nosítko – verzia Standard,

vhodné od cca troch mesiacov.

Popis: Lenka nosítko je nosič šitý zo šatky, na výber sú vo všeobecnosti tri verzie ale samozrejme je možnosť ušitia aj na mieru. Nosič je nerastúci, existuje stará a nová verzia, v prípade customu sa dá ľubovoľne kombinovať.


Zumbucca nová verzia,

vhodná od dvoch – troch mesiacov

Popis: Plne prackový nosič s rastúcou chrbtovou opierkou. Výrobca uvádza vhodnosť od mesiaca, ja osobne odporúčam od pre dvoj-troj mesačné bábätká skôr. Vyrába sa zo šatiek, špecifikum tohto nosiča je, že z každej šatky existuje iba jeden jediný nosič, každý je teda originál.

Videá k téme: Video1, Video2, Video3, Video4


Zumbucca stará verzia,

už sa nevyrába, dá sa nájsť v bazároch, vhodná cca od troch mesiacov.

Popis: S novorodeneckou vložkou vhodná od narodenia, nie každá táto Zumbucca ju má, treba sa informovať. Malé dieťatko sa umiestňuje do novorodeneckej vložky, viď video. Tento spôsob nosenia je bezpečný, avšak prináša so sebou viaceré nevýhody-vkladanie do vložky je pre dieťa manipulácia navyše, ktorú nemusí dobre znášať, taktiež pre rodiča to môže byť trošku otravné a nepraktické. Napolohovať dieťa vo vložke chce trochu cviku. Ďalšia vec, ktorá detičkám môže vadiť je tá, že keď sú vo vložke, nožičky majú schované vo vnútri nosiča, toto môže vyvolávať odrážací reflex a následný diskomfort. Tieto nosiče sú látkové

Video je pre manducu, postup je identický: Video1


Manduca

Vhodná cca od troch / štyroch mesiacov, s použitím novorodeneckej vložky je nosenie bezpečné a vhodné od 3,5kg

Popis: Nosič je výrobcom deklarovaný ako vhodný na nosenie od narodenia dieťatka, resp. od 3,5kg – dieťatko sa umiestňuje do novorodeneckej vložky viď video. Tento spôsob nosenia je bezpečný, avšak prináša so sebou viaceré nevýhody – vkladanie do vložky je pre dieťa manipulácia navyše, ktorú nemusí dobre znášať, taktiež pre rodiča to môže byť trošku otravné a nepraktické. Napolohovať dieťa vo vložke chce trochu cviku. Ďalšia vec, ktorá detičkám môže vadiť je tá, že keď sú vo vložke, nožičky majú schované vo vnútri nosiča, toto môže vyvolávať odrážací reflex a následný diskomfort. K nosiču odporúčame kúpiť aj Manduca Size It pomôcku, ktorá stiahne telo nosiča, aby dieťatko mohlo dať nohy von.

Videá k téme: Video1, Video2


Liliputi

Vhodný cca od troch / štyroch mesiacov, s použitím novorodeneckej vložky je nosenie bezpečné a vhodné od 3,5kg

Popis: Nosič je výrobcom deklarovaný ako vhodný na nosenie od narodenia dieťatka, resp. od 3,5kg – dieťatko sa umiestňuje do novorodeneckej vložky, viď video. Tento spôsob nosenia je bezpečný, avšak prináša so sebou viaceré nevýhody – vkladanie do vložky je pre dieťa manipulácia navyše, ktorú nemusí dobre znášať, taktiež pre rodiča to môže byť trošku otravné a nepraktické. Napolohovať dieťa vo vložke chce trochu cviku. Ďalšia vec, ktorá detičkám môže vadiť je tá, že keď sú vo vložke, nožičky majú schované vnútri nosiča, toto môže vyvolávať odrážací reflex a následný diskomfort. K nosiču odporúčame kúpiť aj Manduca Size It pomôcku, ktorá stiahne telo nosiča, aby dieťatko mohlo dať nohy von. Liliputi prvotná edícia bez novorodeneckej vložky je vraj nie veľmi vhodná na nosenie kvôli nedostatočne tvarovanej chrbtovej opierke v oblasti zadočka (nedá sa dosiahnuť správne podsadenie) a nosič je vraj pomerne dosť úzky. Najistejšie je teda kupovať edície s novorodeneckou vložkou.

Videá k téme: Video1


Rischino Standard,

cca od troch / štyroch mesiacov, s použitím novorodeneckej vložky je nosenie bezpečné od 3,5kg

Popis: Nosič je výrobcom deklarovaný ako vhodný na nosenie od narodenia dieťatka, resp. od 3,5kg – dieťatko sa umiestňuje do novorodeneckej vložky, viď video. Tento spôsob nosenia je bezpečný, avšak prináša so sebou viaceré nevýhody – vkladanie do vložky je pre dieťa manipulácia navyše, ktorú nemusí dobre znášať, taktiež pre rodiča to môže byť trošku otravné a nepraktické. Napolohovať dieťa vo vložke chce trochu cviku. Ďalšia vec, ktorá detičkám môže vadiť je tá, že keď sú vo vložke, nožičky majú schované vnútri nosiča, toto môže vyvolávať odrážací reflex a následný diskomfort. Pri Rischine Standard sa dajú zahnúť vankúšiky dovnútra nosiča, čím sa nosič zúži na potrebnú šírku pre menšie deti.

Videá k téme: Video1


Kokadi Tai Tai Toddler,

sedí už deťom okolo 68 konfekčnej, cca od štyroch mesiacov.

Popis: Výrobca uvádza konfekčnú veľkosť 74 a údaj 10 mesiacov, ja mám skúsenosť že toddler veľkosť skutočne sadla už 4 mesačným bábätkám, čiže sa skôr prikláňam k 68 konfekčnej. Polo prackový, bedrový pás na pracku, popruhy sa viažu

Videá k téme: Video1


Ergobaby Original Carrier,

vhodný cca od 4 mesiacov.

Popis: Najmä rad Organic Cotton je veľmi príjemný a mäkký už z krabice. Nosič treba kupovať iba od certifikovaných dodávateľov a overených eshopov kvôli veľkému výskytu fejkov a napodobenín z aliexpressu – ak kupujete z druhej ruky, žiadajte doklad o kúpe, faktúru, bloček. Alebo si pozrite náš album Ako rozlíšiť fejk Erga, je tam všetko podrobne vysvetlené.

Videá k téme: Video1


Kibi,

od pol roka (konfekčná 68/74)

Popis: Výrobca uvádza vhodnosť od troch mesiacov, reálne ale Kibi sedí detičkám až okolo toho pol roku. Výborný rastúci nosič, vydrží až do konca nosiaceho obdobia. Plne prackový.

Videá k téme: Video1, Video2


Al&Izi Mei Tai,

Toddler verzia vhodná od veľkosti 74

Video k téme: Video1

 

 

 

 

You may also like...