Mukishoes RAW Leather Black, recenzia

Portugalská rodinná firma Mukishoes začala vyrábať barefoot obuv pre dospelých, majú minimalistický štýl, na výrobu preferujú prírodne a recyklované materiály, na svoje si prídu v ich ponuke modelov aj vegáni. Recenzia sa týka zatepleného členkového modelu RAW Leather Black vo veľkosti 38.Vyrábajú sa od veľkosti 36 do 48, cena je okolo 160eur. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Bosáčik, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Zvršok je mäkký a kožený, má matnú úpravu, koža neobsahuje chróm. Na impregnáciu poslúži prírodný vosk, ktorým môžete zatrieť aj švy. Farba je v reáli pekná čierna, na fotkách mi to hádzalo rôzne sivasté odlesky.

Vnútro je zateplené príjemnou kožušinou z bavlny, zateplená je aj stielka, ktorá nie je vyberateľná.

Viažu sa bavlnenými šnúrkami, vďaka ktorým sa topánky prispôsobia na dané nohy. Šnúrky vedú cez očko na jazyku, aby s neposúval do strán. Pozrite si aj video prevedenia.

mukishoes-raw-leather-black-jazyk

Päta je mäkká, jemnučko spevnená aby držala tvar, v zadnej časti majú topánky uško.

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový.

Podrážka je z prírodného kaučuku, má vzorku, nebráni však kontaktu s povrchom. Pod pätou je logo firmy. Po obvode je podrážka ešte prešitá.

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom alebo aj druhým prstom.

Ohybnosť je krásna už od začiatku do všetkých strán, radím ich do kategórie „žuvačkové“, teda veľmi ľahko ohybné. Pozrite si aj video ohybnosti.

Vnútorná dĺžka veľkosti 38 meraná meradlom Plus12 je 250mm, čo sedí s rozmerom Bosáčika, na topánke je údaj 25,2cm. Vnútorná šírka závisí od obvodu prstových kĺbov (OPK), namerala som špajdlou od 9cm do 9,4cm, pri menšom OPK bude šírka ešte väčšia, nie však dostatočná na extra široké nohy. Šírka je limitovaná švami v danom mieste.

Mukishoes RAW Leather Black sú vhodné na úzke a normálne široké nohy, na členkupriehlavku sa prispôsobia, nie sú však vhodné na nohy široké s vyšším priehlavkom a širším členkom. Sedia aj na užších pätách.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty a členky sú užšie. Na šírku mi nie sú úzke, ale preferujem väčšiu voľnosť.

You may also like...